(Vž)dycky Most!


Letos se na Mistrovství Čech 2019 podíval i jeden z hráčů Jundrova Tobiáš Komárek.

Devítikolový turnaj hraný 2×90 minut + 30 sekund na tah se odehrál ve tříhvězdičkovém hotelu Cascade ve dnech 13. 11. – 17. 11. 2019.

Tobiáš odstartovat turnaj rychlou výhrou v prvním kole (nad Kamilem Kupčíkem), kde po soupeřově nepřesnosti zakončil partii matovým útokem na krále. Hned ve druhém kole měl možnost si zahrát na online šachovnici, jelikož prvních osm šachovnic se promítalo ve vedlejší místnosti. Samotná partie pak skončila zaslouženou výhrou zkušenějšího Jana Váňi.

Čtvrtek přinesl stejný bodový zisk, když bílými kameny porazil Štědrovou Jolanu a černými dostal mat od Hynka Bludského.

Pátek se nesl ve znamení žen, když nejprve chytil soupeřčinu dámu (Husová Adina) a partii rychle dovedl do zdárného konce. Odpoledne, aby se neporušila tradice, prohrál proti Day Sophii Olivii (nejlepší dívka do 10 let).

Sobota byla průlomová. Až napočtvrté se podařilo prolomit prokletí černých figurek. Nejprve porazil Vanessu Stehlíkovou a odpoledne v Tobíkově nejdelší partií soupeř Rostislav Jun překročil čas.

Na závěrečné nedělní kolo si Tobík připravil miniaturku, když mu soupeř daroval dámu již v osmém tahu.

Svojí lásku ke hře a bojovnost prokázal samými resultativními výsledky v kategorii U10 bez jediné remízy. Celkový počet 6 bodů a mocný finiš stačilo na krásné 11.místo.

Pořadatelé zpracovali krátké video na youtube a podařilo se jim zachytit přívětivou atmosféru turnaje (https://www.youtube.com/watch?v=X_1ylPi8fu8)

Most_KyrilAtobikMost_2Most_1

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>