Mikuláš Hladký vybojoval v Brankovicích krále


Seriál turnajů KP mládeže v rapid šachu odstartoval 24. 11. 2018 úvodním kláním O brankovického krále. Oproti loňsku se počet Hříbat zdvojnásobil, v turnaji A (nar. 2003 a mladší – 44 šachistů) nastoupil Pavel Vojtek, v turnaji B (nar. 2007 a mladší – 87 šachistů) Leontýna Hladká, Mikuláš Hladký a Vladimír Kalovský. Zahájeno bylo ceremoniálem předání medailí za předchozí ročník, ale pak se průběh trochu zadrhl pro nedostatečný počet šachovnic. Tíha okamžiku dopadla na Duras, který v rozporu s propozicemi nepřivezl žádnou šachovou soupravu a jeho hráči nebyli do 1. kola nalosováni. Rychlý výjezd pořadatelů do Bučovic zajistil do dalšího kola dostatek materiálu, avšak na to již někteří z šachistů nebyli ochotni počkat.

 

Největší hvězdou mezi Hříbaty se stal Mikuláš, který spolehlivě ovládl kategorii H 8 a odnesl si cennou originální keramickou sošku brankovického krále. Mezi staršími soupeři nestačil jen na Marušku Vavřínkovou (Lokomotiva Brno – 3. místo) a Petra Novotného (OŠ SK Prostějov – 4. místo) a ziskem 5 bodů obsadil skvělou 12. příčku. Vláďa nastřádal jen o bod méně, zařadil se na 35. místo a jeho čtyři výhry jsou nadějným vkladem do premiérové soutěžní sezóny. Chlapcům zdatně sekundovala Leontýnka, zapsala pěkných 3,5 bodu (42. místo) a dokázala potrápit i vítěze Šimona Tajovského (ŠK Kuřim), proti němuž mohla pomýšlet na remízu. Pavel měl vcelku příznivý los, ale ve dvou partiích si vybral slabší chvilky a nasbíral tak rovněž 3,5 bodu, což mu stačilo na 23. místo.

 

Připravil: Petr Vojtek

brankovice

 

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>