Vojtěch Velím vítězem 41. ročníku Turnajů šachových nadějí ve Frýdku – Místku


O velikonočních svátcích se konal prestižní mezinárodní Turnaj šachových nadějích pod záštitou Beskydské šachové školy v Národním domě ve Frýdku – Místku. Ve čtyřech kategoriích U9, U12, U15 a Pobeskydí OPEN změřilo své síly na 198 šachistů a šachistek z Česka, Slovenska, Polska, Ukrajiny, Lotyšska a Francie. Hracím tempem devíti kol s časovou dotací 90 minut na partii + 30 sekund na tah.

Turnaje se účastnil společně s Vojtou v kategorii U9 i další Jezdec Tobiáš Komárek v kategorii U12, který skončil na pěkném 12. místě, 5 bodů.

V doprovodném turnaji čtyřčlenných družstev pod názvem Jihomoravský kraj ve složení Vojta Velím, Tobiáš Komárek, Běta a Ema Kubátových (ŠK Kuřim, z.s) obsadili krásné třetí místo z celkových 24 družstev. Odměna byla sladká v podobě dortu a poháru.

 

Den první

Po registraci se hrála dvě kola. Vojta začal bílými proti Tomáši Gernertovi (Klub šachistů Říčany 1925) a zvítězil. Ve druhém kole nastoupil proti mladšímu z bratrů Fadrných Jonáši (ŠK Spartak Čelákovice, MČR H8 14. místo) a sehrál s ním svoji zatím nejdelší partii 3 hod. 20 min. s vítězným koncem.

Den druhý

V pátek nastoupil Vojta proti silným hráčům z Beskydské šachové školy, třetí zápas s Vítem Bučkem (MČR H8 7.místo) vyhrál, první a poslední porážku v turnaji mu uštědřila druhá nejvýše nasazená Amálie Martikánová , která Vojtovi sebrala v 18 tahu jezdce na C3, po které Vojta partii vzdal.

Den třetí

Beskydská šachová nás provázela i pátým kolem, kde nastoupila Iris Hamerníková, kterou Vojta dokázal porazit, šesté kolo se chtěl ,,pomstít“ za porážku mladšího bratra starší z bratrů Fadrných Jáchym (ŠK Spartak Čelákovice), nestalo se a Vojta si držel průběžnou druhou příčku před Amálií.

Den čtvrtý

Rozhodující hrací den z hlediska celkového vítězství. Po smolné remíze v sedmém kole s Šimonem Galiou (Interchess z.s.) kde měl Vojta vyhranou pozici a pod tíhou možného úspěchu sám nabídl soupeři remízu, která ho po skončení a následném rozboru mrzela. V následném osmém kole se ovšem na Vojtu usmálo štěstí, když Amálie prohrála s Tomášem Genertem a Vojta vyhrál nad Barborou Tykalovou (ŠK Sokol Klatovy, MČR D8 3. místo).

Den pátý

Poslední hrací den už Vojta nezaváhal a proti nejvýše nasazené Nině Haásové (ŠK Rajec SVK) získal celkové první místo se ziskem 7.5 bodů, druhá Amálie Martikánová 7 bodů a třetí Tomáš Genert taktéž 7 bodů.

Celým turnajem nás provázel a podporoval trenér Kyril Slepov, který svými zkušenostmi, přípravou a rozbory partií pomohl oběma svěřencům k pěkným šachovým výsledkům a patří mu za to velké poděkování.

 

Konečné výsledky:

https://chess-results.com/tnr613476.aspx?lan=5&art=1&rd=9&turdet=YES

Výsledky a složení družstev:

http://www.chessfm.cz/sites/default/files/images/Druzstva_TSN_2022_konecne%20poradi.pdf

http://www.chessfm.cz/sites/default/files/images/Druzstva_TSN_2022_soupisky_9.kolo_.pdf

On-line partie:

http://online.chessfm.cz/TSN22/TSN/index.html

Video:

https://www.youtube.com/channel/UC7F2gOoNiI91SEXDDni-FNQ

Fotografie:

https://bssfm1925.rajce.idnes.cz/TSN_2022%2C_14.-18._4._2022%2C_Narodni_dum_F-M/

 

Obrázek1

Obrázek2  Obrázek3

Obrázek4

Obrázek5

Obrázek6

Obrázek7

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>