Úspěch Hříbat v Hodonicích


 Osvědčená sestava Hříbat (Leontýnka a Mikuláš Hladcí, Kryštof Velehradský, Tobiáš Komárek a Pavel Vojtek) navštívila dne 8. června 2019 sál kulturního domu v Hodonicích, kde byl Memoriál Rostislava Obrdlíka tentokrát započítán jako závěrečný turnaj krajského přeboru mládeže v rapid šachu 2018/2019. Byla to příležitost utkat se s dětmi ze Znojemska, které měly mezi osmdesáti dvěma šachisty velké zastoupení. Protože řada stálých účastníků přeboru, která již měla své jisté body, do Hodonic necestovala, stáli naši mladí šachisté tabulkově dost vysoko a své papírové předpoklady naplnili! V pěkném prostředí za krásného slunečného dne se nenechali rozptýlit ani kuriózní situací v pátém kole, po jehož rozehrání byl zjištěn nesoulad v nahlášených výsledcích, takže kolo bylo přelosováno. Dvojice, jichž se změna nedotkla, měly zvláštní možnost zopakovat si zahájení, někdy i střední hru…

Největší úspěch tentokrát slavil Pavel, aniž okusil hořkost porážky. Zpočátku sice trochu bojoval sám se sebou a výhry nad Samuelem Vančurou (Gpoa Znojmo) a Zuzanou Starou (Šachy Brankovice) se nerodily úplně lehce, po remíze s Pavlem Ševčíkem (ŠK Kuřim) se ale dostal do provozní teploty. Spolehlivě zdolal Jana Peřinu (Šachový klub Galerie Závodný Mikulov) a Jiřího Grausgrubera (ŠK Duras BVK Brno) a čekali ho nejtěžší soupeři. Zatímco remíza s Janem Brožem (Duras) byla trochu smolná, protože Pavel nedokázal prosadit převahu dvou pěšců, závěrečná plichta s vítězem Martinem Žažou (Šachy Zastávka, 6,5 bodu) měla punc velmistrovský, oběma totiž zapadala do taktických počtů. Výsledky ostatních soupeřů dopomohly Pavlovi ke kariérnímu maximu - celkovému druhému místu a k prvnímu v kategorii H 14 s nejlepším pomocným hodnocením mezi silnou skupinou sedmi pětiapůlbodových borců a borkyň.

Na stejné body dosáhl i Tobiáš, což je ve společné mládežnické soutěži famózní počin. Blýskl se především krásnou matovou kombinací proti silnému Janu Brožovi a nekompromisním útokem na pozice Michala Štoudka (ŠK Lokomotiva Brno). Další výhry zaznamenal proti neregistrovanému Ondřeji Borkovcovi, Janu Železnému (Gpoa Znojmo) a Patriku Pukowietzovi, remizoval s Martinem Kužílkem (oba SK Vyškov) a sklonit se musel jen před uměním přesně hrající Alice Habinové (ŠK Kuřim), která prostě v koncovce nehodlala udělat chybu. Vyhoupl se tak na čtvrté místo a bezkonkurenčně ovládl svou kategorii H 8 a nejlepší byl i mezi H 10.

V tom mu zdatně sekundoval Mikuláš, který v obou těchto kategoriích dosáhl na druhou příčku, což mu v celkovém součtu zajistilo postup do republikového finále. Nezačal zrovna šťastně proti Ondřeji Fichtlovi (Šachový klub Galerie Závodný Mikulov), pak ale pravidelně vítězil, a to nad elegantní Kamilou Havelkovou (Gambit Jihlava), Petrem Porubanem (ŠK Lokomotiva Brno), Janem Železným a Janem Peřinou, a remizoval s Martinem Kužílkem. I když těžce nesl prohru s Janem Brožem, nebyl důvod smutnit, obsadil pěkné šestnácté místo.

Leontýnka se zařadila na 27. místo se čtyřmi body za výhry nad domácí Karolínou Horovou, Ondřejem Fichtlem, Tomášem Frkem (Gpoa Znojmo) a Simonem Starým (Šachy Brankovice). Mezi D 10 nenašla konkurenci.

Ze zlepšení se mohl radovat Kryštof, který pod bedlivým dohledem zapisujícího tatínka remizoval s Adamem Čučkou a zvítězil nad Adélou Vávrovou (oba Gpoa Znojmo), Jakubem Škňouřilem (ŠK Hustopeče) a Davidem Jabůrkem (SK Vyškov) a obsadil 46. místo vysoko nad startovním pořadím.

Jezdci Jundrov měli zástupkyni i v devítikolovém turnaji dospělých na 2×15 minut, WFM Michaela Svobodová obsadila se ziskem 5 bodů 22. místo. V dresu Lokomotivy bojoval i „jundrovský tatínek“ Jiří Hladký, ukořistil 4 body a zařadil se na 38. příčku. Potěšující bylo vidět opět v akci bývalého předsedu Lokomotivy Miloše Kocího, který se vrátil po dlouhé zdravotní potíži. Přejeme mu zdárnou rekonvalescenci a mnohaleté pokračování šachové kariéry!

 

http://chess-results.com/tnr440698.aspx?lan=5&art=4&fed=CZE

http://chess-results.com/tnr440707.aspx?lan=5&art=4&fed=CZE

DSC_0118

DSC_0115DSC_0113

Připravil: Petr Vojtek

 

 

 

 

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>