Tři družstva na Boskovickém soudku


O slunné květnové neděli 15. 5. 2022 se konal v boskovické sokolovně tradiční turnaj o Boskovický soudek v rapid šachu (2 x 15 minut) čtyřčlenných družstev. Jundrovští vypravili k obhajobě loňského vítězství hned tři týmy. V áčku nastoupil jediný obhájce Gustav Nikodém spolu s Petrem Buchníčkem, Jakubem Bednářem a Petrem Mlýnkem. Tři obhájce – Kyrila Slepova, Michala Šípka a Zdeňka Tioku doplnil v béčku Jakub Nosek. Céčko spolehlo na mládežníky, z nichž pouze Pavel Vojtek zde již jednou startoval. Premiéru měli Jakub Sepši, Daniel Švagr, Vojtěch Velím a ukrajinský kamarád Fedir Dyšljuk, kterému byla svěřena první šachovnice.

Turnaj je specifický volnějšími propozicemi i uvolněnou atmosférou, slavnostní punc mu však dodalo uvítací vystoupení senátorky Ing. Jaromíry Vítkové. Věcné ceny se dostaly na všech 32 zúčastněných týmů a to, že spočívaly zejména v pivních a vinných odměnách, nemuselo naše děti mrzet, neboť pro ně byla nachystána blahodárná kofola v tom největším balení. Kromě tradičních družstev především z jihomoravských oddílů nastoupily i kombinované sestavy opravdu zvučných jmen. Zvířecí říši představovali Novolískovečtí hroši, Sumci z Češkovic, Prasátko Peppa a snad i Šachoví Punťové. Nejen sestavou a výkony ale i jménem nahnaly soupeřům strach Krvelačné šelmy, které turnaj vyhrály, o něco menší hrůza šla z Ďábelských důchodců. Rychlostí měl udivit tým BMW a o původu jména Naplechteam si musí každý udělat představu sám. Elegantně působily a krásnou hrou dosáhly na třetí místo mistryně z Dámského gambitu, mezi nimiž jsme mohli držet palce i s Jundrovem spjatým šachistkám Kristýně Novosadové a Alexandře Kočiščákové.

Naše dospělé týmy se pohybovaly v popředí, a i když se obhajoba nezdařila, jundrovské béčko obsadilo celkové šesté místo, čímž dosáhlo na bronzovou příčku v rámci krajského přeboru za oběma týmy Durasu. Dokázalo přetlačit 2,5 : 1,5 naše áčko a remizovat s Dámským gambitem, prohry s Litovlí A a Durasem A jej ale vytlačily mimo celkové medailové pořadí. Áčku se úplně nevydařila druhá polovina turnaje a po prohrách s BMW a vítěznými šelmami už byly stupně vítězů daleko; ve vyrovnaném poli z toho nakonec byla osmá pozice jen bod za béčkem.

Céčko střídalo pět hráčů a dokázalo porazit tři soupeře, z toho dva výsledkem 4 : 0. Cenná byla i výhra 3 : 1 nad Sumci vedenými velmistrem Radkem Kalodem. Tři byly i remízy, zajímavý zápas sehráli hoši zejména s polským týmem Hetman Kunin, proti němuž bodovaly spodní šachovnice. Z proher zamrzely ty se znojemským áčkem a litovelským béčkem. To stačilo na 18. místo lehce nad papírovými předpoklady.

Připravil: Petr Vojtek

http://chess-results.com/tnr627631.aspx?lan=5

IMG_20220515_123737IMG_20220515_142245IMG_20220515_173719IMG_20220515_115820

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>