Tobík vítězem v Plané nad Lužnicí!


Tobiáš Komárek potvrdil, že se mu u jihočeské Lužnice daří a ziskem 4,5 bodu zvítězil v pětikolovém turnaji hraném na 2 x 60 minut + 30 sekund za tah ve skupině D (pro hráče do 1299 ELO). Druhým Jezdcem v osmém ročníku Svatováclavského turnaje pořádaného ŠACHklubem Tábor ve dnech 27. – 29. 9. 2019 v Plané nad Lužnicí byl Pavel Vojtek (3 body, 6. místo, skupina C 1300-1599 ELO).

Tobiáš v turnaji ani jednou nezaváhal, po spolehlivých výkonech postupně porazil Lucii Šťávovou, Matěje Zezulu (oba TJ Náměšť nad Oslavou) a Adama Martinkovice (ŠACHklub Tábor). Ve čtvrtém kole v partii plné zvratů s Matějem Slabým (TJ Spartak Soběslav) zaznamenal jedinou remízu, ta jej ale už hodně přiblížila k vítězství. Navíc v závěrečném kole jeho soupeř Vojtěch Fuka (Sokol Tábor) již v zahájení chyboval a Tobík šanci z rukou nepustil. Vyhrál turnaj s přesvědčivým náskokem celého bodu a po zásluze převzal pohár a stal se s vysokým bodovým ziskem i nejlepším hráčem v kategorii do 8 let.

Pavel stejně jako na jaře při Velikonočním turnaji nejdříve narazil na nasazenou jedničku, tentokrát na Bohdana Trčku (ŠK Praha Smíchov), a dokázal udržet remízu přesně vedenou obranou krále a jezdce proti dvojici pěšců podporované střelcem. V sobotu ho mrzela prohra po vyrovnaném průběhu partie s Janem Motalíkem (ŠK Olympia České Budějovice) a jen půl bodu mu vynesla věžová koncovka s brněnskou Natašou Richterovou (TJ Náměšť nad Oslavou, nejlepší žena turnaje nad 18 let). V neděli po vítězství nad domácí Julií Měřínskou vytáhl Pavel to nejlepší na závěr a zkušeného Petra Žáčka (ŠO TP Nova Kladno) připravil o dámu krásným odtahem se šachem, jak jinak než jezdcem!

Ozdobou turnaje byly výkony mladých nadějí, které se v konkurenci dospělých soupeřů rozhodně neztratily. Vždyť ve skupině A připravil v pátém kole ve vzájemném souboji o vítězství domácího Davida Háka (nar. 2006, Rtg 2018) až hvězdný CM Václav Finěk (nar. 2010, Rtg 2072, TJ Desko Liberec), ve skupině B se blýskl druhým místem člen pořádajícího oddílu Václav Měřínský (nar. 2005) a ve skupině C skončil třetí Marek Garabík (Šachová akademie VŠTE, nar. 2009). No, a o benjamínkovi s pohárem pro vítěze skupiny D již byla řeč…

 

http://chess-results.com/tnr461847.aspx?lan=5&art=4&fed=CZE

http://chess-results.com/tnr461848.aspx?lan=5&art=4&fed=CZE

DSC_0196

DSC_0194

DSC_0176

Připravil: Petr Vojtek

 

 

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>