Šachy s výhledem na Brno


        Tradiční turnaj napříč generacemi uspořádala v sobotu 15. 9. 2018 Lokomotiva Brno v netradičních prostorách 4. patra Tržnice na Zelném trhu. V rapid šachu na 2×15 minut se utkalo 48 hráček a hráčů opravdu všech věkových kategorií. Zajímavé místo, z nějž byl vstup i na venkovní terasu, nabízelo ve slunečném dni pěkné pohledy shora do radničního nádvoří i na životem kypící Zelňák.

 

Šachisti ale měli hlavně dost práce zvládnout v rychlém tempu hraných devět kol. Úspěch slavili domácí mladíci Šimon Volák, Samuel Khadash a Kamil Khadash. Hned za nimi se ovšem umístil se 6,5 body jundrovský Jezdec pan Stanislav Staněk, který tak vlastně vyhrál pomyslnou soutěž dospělých! Neprohrál jedinou partii, porazil vítěze a s oběma bratry Khadashovými remizoval. O vyšší příčku jej připravily další tři remízy s hráči elitní desítky.

 

Jundrovské mládí reprezentoval Pavel Vojtek, který ziskem čtyř bodů obsadil 28. místo. Dobře si zahrál a vybojoval velmi cenné výhry nad hvězdnou Eliškou Vavřínkovou, oblékající letos barvy ŠK Staré Město, a Janem Kalendovským, nestorem a klasikem brněnské šachové scény.

 

Připravil: Petr Vojtek

DSC_1039DSC_1041

 

 

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>