S Lokomotivou až do Varnsdorfu


Pavel Vojtek pomohl v dubnu týmu Lokomotivy Brno B probojovat se do republikového finále družstev mladších žáků v rapidu, které se ve dnech 14. – 16. června 2018 konalo ve vzdáleném Varnsdorfu. Trenéři mu za to dali důvěru opětovným zařazením do druhého družstva, kde po přeskupení sil dokonce usedl za první šachovnici s vyhlídkou utkání s opravdu kvalitními soupeři. Spoluhráči mu byli Laura Coufalová (2,5 bodu), Adam Flek (1,5 bodu), Jan Teplý (2,5 bodu), Leontýna Hladká (3 body) a Václav Sedlák (7 bodů).

V průběhu devíti kol dokázal Pavel porazit Tobiáše Svačinu (OAZA Praha, Rtg 1588) a Filipa Zedníčka (Gambit Jihlava, Rtg 1378), remizoval s Janem Cimburkem (SK Řetězárna Česká Ves, Rtg 1578) a Matějem Kobrem ( Region Panda Rychnov, Rtg 1381) a musel se sklonit před uměním Matyáše Kaňáka (BŠŠ Frýdek-Místek B, Rtg 1569), Jana Pecky (Sokol Brandýs nad Labem, Rtg 1839), Anny Voříškové (ŠŠPM Lipky HK, Rtg 1357), Jakuba Váni (2222 ŠK Polabiny B, Rtg 1349) a Marka Janouše (ŠK 64 Plzeň, Rtg 1568). Přispěl tak družstvu třemi body.

Družstvo bralo body za výhry nad SK Řetězárnou Česká Ves a Gambit Jihlava a za remízy s OAZA Praha a 2222 ŠK Polabiny B a zapsalo prohry s BŠŠ Frýdek-Místek B, Sokol Brandýs nad Labem, ŠŠPM Lipky HK, Region Panda Rychnov a ŠK 64 Plzeň. S 8 turnajovými body obsadilo 25. místo.

Zajímavého ocenění ovšem dosáhlo družstvo v doprovodném programu. Organizátoři uspořádali pěkný výlet na hrad Tolštejn, při němž bylo třeba hledat ukrytá stanoviště a zodpovědět šachové otázky. Na výtečnou se to povedlo hned pěti týmům, proto musel v neděli přímo na pódiu při vyhlášení výsledků následovat „rozstřel“, v němž Loko B osvědčilo výbornou orientaci ve světových stranách i přesný odhad počtu schodů na hradní vyhlídku a v netradiční šachové bojovce si odneslo vítězství.

Lokomotiva Brno A se v šachovém programu od počátku pohybovala na samé špičce a do posledního kola bojovala o celkové prvenství. To nakonec uniklo jen pro horší pomocné hodnocení, ale zopakování stříbrného úspěchu starších žáků z Chrudimi přináší Lokomotivě opravdu hodnotnou sbírku. Výborně se prezentovali i šachisti ŠK Kuřim, kteří zůstali jen pověstný krůček od medailových pozic. Oběma týmům blahopřejeme!

Rádi bychom poděkovali panu Miroslavu Hurtovi a panu Jiřímu Hladkému, že zařadili Pavla do týmu a umožnili mu účast na velmi zajímavých a přínosných turnajích. Velký dík pak patří manželům Jitce a Tomáši Vavřínkovým i za šachové vedení a za technickou a morální podporu.

 

Připravil: Petr Vojtek

 

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>