První KP mládeže v rapidu v roce 2020 v Řečkovicích


 Rok s kulatým označením 2020 přivítal první podnik KP mládeže v rapid šachu po termínovém přesunu v Řečkovicích, kde se utkalo 81 mladších a 35 starších žáků na tradičním Memoriálu Lubomíra Gillara. Netradiční byla jundrovská účast – sourozenci Hladcí dali přednost turnaji v Náměšti nad Oslavou, kde dominovali bez ztráty bodu Tadeáš a Leontýnka, a ani další Hříbata tentokrát nenašla cestu do sokolovny na Vážného ulici. Osamoceně se tu proto představil jen Pavel Vojtek, kterého po část turnaje podpořili Michal Šípek s Liduškou i Kyril Slepov, takže doprovod byl početnější než sestava.

Hrát se začalo s půlhodinovým zpožděním, ale pak už turnaj probíhal hladce. Pavel zahájil výhrami nad Jeronýmem Kamenským (Šk Hustopeče) a neregistrovaným Janem Kobylkou. Poté nestačil na častého rivala, domácího Jana Brože, a následně připsal dvě remízy s rovněž dobře mu známými šachisty z Lokomotivy Brno Maruškou Vavřínkovou a Ondřejem Lukášem (stejně jako vloni!). Výhra nad Alenou Švehlovou (Spartak Adamov) navnadila k boji o přední umístění, ale závěrečná partie se od počátku nevyvíjela dobře a ani úporná snaha dorovnat ztrátu kvality nevedla k bodovému zisku proti Martinu Vaculíkovi (Šk Hustopeče). Byl z toho tedy zisk čtyř bodů a celkové jedenácté místo.

 

Připravil: Petr Vojtek

 

 

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>