Posílená Hříbata na Mistrovství ČR v rapidu


 Mistrovství ČR mládeže v rapid šachu ve Žďáru nad Sázavou ve dnech 8. – 9. září 2018 se po letním přestupu všech sourozenců Hladkých do Jundrova zúčastnila hned celá trojice Hříbat – Pavel Vojtek (H12), Tadeáš Hladký (H10) a Leontýna Hladká (D10). Čtyřlístek doplnil účastí v doprovodném open turnaji Mikuláš Hladký.

DSC_1020

Domácí oddíl vzorně uspořádal turnaj v účelných prostorách Domu kultury, kde bylo po ruce ubytování, stravování, prodej literatury a šachového materiálu i například Modelové království (do detailů propracované kolejiště na motivy Vysočiny o rozloze 55 m2). Nejednoduchou úlohu zvládnout souběžných sedm turnajů zvládli organizátoři díky ráznému projevu ředitele turnaje i zajímavému hudebně-odpočítávacímu systému zahajování jednotlivých kol. Hrálo se jich devět na 20 minut + 5 sekund na tah.

DSC_1017

Nejlepšího výsledku pro Jezdce dosáhl Tadeáš, který jako čtvrtý nasazený mohl aspirovat na boj o medaile. Stejně jako Pavlovi mu však nevyšly závěry obou dnů, a tak se musel spokojit se 4,5 body, které stačily na 19. místo.

Pavel se do elitní společnosti 44 dvanáctiletých šachistů dostal díky divoké kartě, kterou mu udělil šachový svaz po výmluvné žádosti Michala Šípka, které nešlo odolat. Šlo tak pro něj vlastně o trochu nečekaný vrchol sezóny a rozlučku s věkovou kategorií. Znovu se utkal s některými soupeři, na které narazil v soutěžích družstev před prázdninami, a snažil se hlavně vylepšit startovní 41. pozici. Po výborném startu sice atakoval dokonce první desítku, ve druhé polovině už ale tak úspěšný nebyl a se 3,5 body obsadil povzbudivou 34. příčku. Potěšila zejména cenná výhra nad Vítem Vilímkem (ŠK Líně – celkově 8.) a remíza s Michalem Černým (ŠK Zlín-Malenovice, z. s. – celkově 10.).

Mezi nejmladšími dívkami statečně bojovala Leontýnka, která naopak vzhledem ke svému věku tuto věkovou kategorii zdaleka neopouští, a budeme se těšit na její další výkony. Obsadila 22. místo se ziskem 3,5 bodů, dokázala porazit Elišku Vágnerovou (ŠO Kunvaldská a. s. Kunvald), Lucii Šťávovou (TJ Náměšť nad Oslavou) a Elišku Kosařovou ( ŠK ZIKUDA Turnov, z. s.).

Nejtvrdší chlebíček musel kousat v doprovodné open soutěži Mikuláš. V konkurenci 80 šachistů bez rozdílu věku vybojoval 3 body proti silnějším a starším šachistům a potvrdil papírové předpoklady 65. místem.

Připravil: Petr Vojtek

 

 

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>