Pavel se v Koutech neztratil


Jediným mládežníkem, který se za Jezdce Jundrov představil na Mistrovství Moravy a Slezska 2017 v Koutech nad Desnou, byl Pavel Vojtek. V šestidenním turnaji hraném v hotelu Dlouhé Stráně ve dnech 24. – 29. 10. 2017 na 9 kol (60 minut na partii + 30 sekund na tah) získal 3,5 bodu a obsadil až 56. místo v kategorii H+D 12.

Pavel slibně začal, po třech kolech měl dva body za výhry nad papírově slabšími soupeři a dlouhá bitvy s později druhým Viktorem Šimkem (ŠK Zlín, 1454) dávala příslib na dobré další výkony. Jenže po prohrané partii ve čtvrtém kole s Patrikem Zámarským (Lokomotiva Krnov, 1040) následovala série tří remíz, z nichž zejména ta první z vyhrané pozice proti Dominiku Houškovi (TJ Náměšť nad Oslavou, 1100) představovala ztrátu. Herní pohoda se vytratila a závěrečné dvě prohry s tradičními kuřimskými soupeři Adamem Bočkem a Ondřejem Hronkem poslaly Pavla do pole poražených.

I když se tedy výsledkově turnaj nepovedl, Pavel na něj bude vzpomínat pozitivně, protože si opravdu vydatně zahrál, potrénoval a užil si veselý pobyt na sousední horské chatě s dalšími dvanácti mladými šachisty z Lokomotivy Brno a ŠK TJ Dolní Benešov. Velký dík patří paní Jitce Vavřínkové za dokonalé zorganizování celé skupiny i za starostlivou péči o svěřence, jimž věnoval spoustu tréninkového času dolnobenešovský sympaťák Pavel Byma.

 

Připravil: Petr Vojtek

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>