Pavel se svezl s Lokomotivou ke zlatu


Zajímavou a v konečném výsledku velmi úspěšnou příležitost využil Pavel Vojtek v sobotu 14. dubna 2018, kdy v Zastávce u Brna nastoupil k sedmi kolům Krajského přeboru družstev mladších žáků v rapidu. Protože Hříbata letos nesestavují dostatečně početný tým, uvítal Pavel možnost hostování v Lokomotivě Brno již v jednom z předchozích tříkolových turnajů v dlouhých partiích, teprve teď to ale stálo za to!

I když se možnost zapojení do lokomotivní ekipy nerodila tentokrát organizačně úplně lehce, Pavel hladce zapadl do sestavy Lokomotivy Brno B, kterou výborně poskládal pan Jiří Hladký s intuicí, kterou by mu před blížícím se mistrovstvím světa mohli závidět i reprezentační hokejoví trenéři. Na čtvrté šachovnici potkal Pavel hratelné, ale povětšinou vyrovnané a kvalitní soupeře, nikoliv však úplnou špičku této věkové kategorie. Podal zodpovědný výkon, nechyboval, trpělivě soupeře tlačil a nutil k chybám (někdy i k přešlapům – viz mat 6. tahem ve druhém kole) a všech sedm partií vyhrál. Přispěl tak družstvu pěknou porcí bodů podobně jako Tadeáš Hladký na první desce, jeho bratr Mikuláš na šesté a Michal Ulčák na třetí. Bojovnou součástí týmu byla i Pavlova spoluhráčka z Bakalky Barbora Brožová a Jan Teplý.

Béčko v prvním kole remizovalo v lokomotivním derby s áčkem a pak už všechny zápasy vyhrálo, včetně nervydrásajícího souboje se silnou Kuřimí A. Obsadilo proto po zásluze první příčku právě před tímto soupeřem a do republikového finále je doprovodí ze třetího místa i Lokomotiva A. Pavlovi se tak na krku zahoupala hodně nečekaná zlatá medaile!

 

http://chess-results.com/tnr346497.aspx?lan=5

Zastávka

Připravil: Petr Vojtek

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>