Mikuláš a Kryštof zazářili v Řečkovicích 1


 Sourozenci Hladcí – Leontýna a Mikuláš, bratři Mojžíšovi – Marek a Prokop a k tomu Pavel Vojtek s Kryštofem Velehradským, takto početná skupina Hříbat letos docválala do Řečkovic, aby se zúčastnila v místní sokolovně dalšího dílu Krajského přeboru jednotlivců v rapid šachu, Memoriálu Lubomíra Gillara. Jaký to rozdíl oproti loňsku, kdy na turnaji bojoval osamoceně Pavel! Ve vydatné konkurenci 86 mladších a 36 starších žáků se v sobotu 23. února 2019 podařilo dosáhnout zajímavých výsledků.

Nejvýrazněji se prosadili ti úplně nejmladší – Mikuláš a Kryštof, kteří v partiích proti starším soupeřům dokázali v  kategorii H 08 vybojovat skvělou druhou a třetí příčku a po zásluze se ozdobili medailemi! Vyrovnaně hrající Mikuláš porazil Dominika Krpce (Šachy Brankovice), Vojtěcha Vyskočila (Šk Kuřim) a Víta Kučeru (Šk Hustopeče), remizoval s Danielem Švagrem (Šachy Zastávka) a kuřimským Andrejem Součkem. Zisk 4 bodů mu zajistil celkové 30. místo mezi mladšími žáky. Parádní výkon předvedl Kryštof, který vůbec nepůsobil začátečnickým dojmem a rychlou hrou dosáhl téhož bodového zisku, a to výhrami nad Lukášem Jeklem a Ondřejem Charvátem (oba SK Vyškov), Elen Bergrovou (Spartak Adamov) a Janem Havlíčkem (Šachy Brankovice); z 85. startovní pozice tak doskočil na celkovou 37. příčku. Do třetice získala čtyři body i Leontýnka, když bodovala proti neregistrovanému Vlastimilu Tomancovi, Karlu Šrámkovi (Šk Kuřim), Jakubu Škňouřilovi (Šk Hustopeče) a Šimonu Starému (Šachy Brankovice). Výsledkem je 28. pořadí, tedy nejlepší naše umístění mezi mladšími žáky. Neztratil se ani Prokop, který dokázal porazit Martina Výchopně (Lokomotiva Brno), Davida Furcha (Šk Hustopeče) a Davida Jabůrka (SK Vyškov), k tomu přidal remízu s hustopečským Jakubem Hoškem a zařadil se na 45. místo.

Mezi staršími dětmi narazil Pavel hned na čtyři soupeře do šestnácti let, z toho na tři děvčata. Gentlemansky se nezachoval jen vůči Renatě Saskové, spoluhráčce z prvoligového týmu Kuřimi, za který nedávno hostoval. Když k tomu přidal ještě výhry nad Denisem Furchem (Šk Hustopeče), Adamem Simajchlem (Spartak Velké Meziříčí) a remízu s Ondřejem Lukášem (Lokomotiva Brno), obsadil ziskem 3,5 bodu 22. místo. V těsném závěsu na 25. místě skončil Marek, který sehrál vítězné partie také proti Denisi Furchovi, dále Zbyhněvu Adamiecovi (Šachy Zastávka) a Marii Obdržálkové (Šachy Brankovice).

 

Připravil: Petr Vojtekgilar

 

 


Jeden komentář k diskuzi “Mikuláš a Kryštof zazářili v Řečkovicích

  • Reply
    Jan Kalendovský

    Včera jsem hrál s Tadeášem v posledním kole KP II C v utkání Bystrc vs. Jundrov. Snad neprozradím velké tajemství, že když nás nenechali hrát ve vlastní klubovně kvůli výměně kachliček na chodbě, přesunulo se utkání do blízké nonstopky za jejího plného provozu (televize, hlasití štamgasti – však to znáte). Naše partie byla zajímavá hlavně tím, že jsme v taktice oba – propadli. Skončila ovšem remízou – což byl oboustranný úspěch. Myslím, že můj dnes 11letý soupeř to dotáhne mnohem dál, než kdysi já…

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>