Jundrov hostil úvodní trojkolo KP družstev mládeže


Historické okamžiky se odehrály 6. 11. 2021 mezi devátou a patnáctou hodinou v klubovně Jezdců v budově úřadu městské části Jundrov. Premiérově jsme pořádali úvodní trojkolo krajského přeboru družstev mládeže a k tomu za účasti dvou domácích týmů! Áčko nastoupilo v osvědčené sestavě 1. Tadeáš Hladký, 2. Pavel Vojtek, 3. Jakub Sepši, 4. Tobiáš Komárek a 5. Mikuláš Hladký (všichni 5 b.). Vedle nich se představilo i mladičké béčko – 1. Vladimír Kalovský (0 b.), 2. Daniel Švagr (1 b.), 3. Prokop Mojžíš (0,5 b.), 4. Jakub Kala (2 b.) a na 5. šachovnici se vystřídali Edgar Ocelka (0 b.) a Daniel Zavřel (0 b.).

Právě oba naše týmy se utkaly hned na úvod a elitní sestava dominovala 5 : 0. Ve druhém kole si áčko poradilo stejným výsledkem s ŠK GPOA Znojmo a téhož výsledku dosáhlo následně i v souboji s nejtěžším soupeřem (byť v oslabené sestavě) ŠK Duras BVK – Královo pole B. Potvrdilo tedy papírové předpoklady, ovšem s dalšími adepty postupu se utká až v příštích kolech.

Béčko sice prohrálo s Durasem 1,5 : 3,5, ale z prvních bodů v soutěži se mohli radovat Daniel Švagr za remízu a Jakub Kala za výhru. Ještě lépe bojovali benjamínci se Znojmem, při těsné prohře 2 : 3 se stejným způsobem opět prosadili oba jmenovaní a další remízu přidal Prokop Mojžíš. Tady šlo především o sběr zkušeností a můžeme se těšit, zda se příště podaří některý tým porazit.

I když nebylo možno nabídnout restaurační zázemí a prostory pro doprovod jsou v podmínkách klubu skrovné, turnaj proběhl bez potíží a v rychlém tempu bez průtahů, neboť účastníci byli ukáznění a dispciplinovaní i ohledně proticovidových opatření. V tomto oboru se blýskl Michal Šípek, který před zahájením akce zvládl kromě jiných organizačních záležitostí též rozčlenit šachisty do kategorií očkovaných, testovaných a mladších 12 let a vedle toho zajistit i samotné testování přímo na místě s elegancí, za kterou by se nemusel stydět ani zkušený pracovník hygienické stanice.

 

Text připravil: Petr VojtekIMG_20211106_131333_194IMG_20211106_131326_701IMG_20211106_110725_911

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>