Jezdci Jundrov – Loko „D“ 6:2


Do našeho prvního domácího utkání „A“ týmu jsme nasadili jen sudé hráče základní sestavy a první čtyři náhradníky. Nešlo však o žádnou frajeřinu, lepší sestava prostě nebyla k dispozici.

Na první desce zakončil Venca Fiala exhibiční výkon matem dámou na osmé řadě. Vše se seběhlo velmi rychle. Když nás přišel povzbudit, bohužel jen jako divák, Mirek Pakosta s dcerou (mimochodem velmi sympatické batole), domnívaje se, že začínáme až v 10 hod., vedli jsme už 1:0 a Venca byl na cestě domů. Jako druhý přinutil soupeře zastavit hodiny Broněk Chmelíček na sedmé desce. Krátce na to Franta Růžička na druhé šachovnici zremizoval, když soupeř radši využil možnosti věčného šachu, než aby se pokoušel o možnou výhru.

Poté plně bodovali oba Továrci (třetí a osmá deska) a bylo rozhodnuto. Asi po třech hodinách hry 4,5 : 0,5. Tondovi Továrkovi ml. se povedlo po trápení v zahájení a v úvodu střední hry otočit vývoj hry otevřením sloupce „h“ a několika taktickými obraty na královském křídle rozebrat panu Točevovi materiál. Starší z Továrků získal brzy kvalitu, aby následně soupeři pěkným výkonem předvedl, že věž je opravdu silnější než střelec.

 

Olda Šípek na šesté desce se proti Karlu Mazancovi přesvědčil o tom, že koncovka nestejných střelců se opravdu nedá vyhrát ani se dvěma pěšci navíc. Michal Šípek na páté naopak dva pěšce navíc v čtyřvěžovce ve výhru pohodlně proměnil.

Martin Růžička na čtvrté šachovnici srdnatě bojoval černými proti Honzovi Mazancovi. Martin odvrátil černými velmi nebezpečně vyhlížející útok. Pokud by bílý býval ve vhodném okamžiku obětoval figuru, těžko by černý přežil. Poté Martin přešel do protiofenzívy, partii měl vyhranou, ale po šachu dámou na c8 a chybném úhybu černým králem na g7 místo f7, bílý našel taktický obrat Jf1-g3. Hrozila vidlička na f5 (král + věž) a zároveň byla napadená dáma na e4. Martin se určitě v domácí analýze podívá, jestli nemohl v tuto chvíli obětovat střelce na f2 se šachem a dokončit svůj útok. Nestalo se tak a Martinovi s věží míň nepomohlo ani pár pěšců navrch.

Konečný výsledek 6:2 je asi spravedlivý, ale zůstaňme spíše při zemi, vždy je ošidné, když spravedlivost výsledku hodnotí vítěz.

Děkujeme Lokálce „D“ za pěkný nedělní zápas!

 

 

Jezdci Jundrov ŠK Lokomotiva Brno „D“
Fiala Václav (Z) 2194 1 - 0 1997 Novotný Jan (Z)
Růžička František (Z) 2109 ½ - ½ 1943 Vitula Jan (Z)
Továrek Antonín (Z) 2023 1 - 0 1789 Točev Dosi (Z)
Růžička Martin (Z) 1864 0 - 1 1830 Mazanec Jan (Z)
Šípek Michal 1991 1 - 0 1873 Pelikán Jaromír (Z)
Šípek Oldřich 1951 ½ - ½ 1713 Mazanec Karel (Z)
Chmelíček Bronislav 1946 1 - 0 1542 Straka Vojtěch
Továrek Antonín 1729 1 - 0 1499 Pospíšil Patrik
6 : 2

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>