Hříbatům 1. liga opět unikla


Trochu nečekané rozuzlení přineslo v sobotu 19. 2. 2022 třetí trojkolo krajského přeboru družstev mládeže ve Vyškově. Jezdci Jundrov A už neměli postupové karty ve svých rukou a trochu spoléhali, že by Duras mohl obrat o body dosud vedoucí Vyškov A. Nejlepší formu ale vyladila Kuřim, která vyhrála všechny tři zápasy a porážkou Hříbat zrušila veškeré naše teoretické naděje. Domácí uhájili neporazitelnost, byť se tentokrát museli obejít bez nemocného hostujícího Jakuba Zezuly na první šachovnici. V dohrávaném utkání proti Znojmu jistě potvrdí postup do 1. ligy.

I tentokrát do sestavy áčka zasáhla nemoc – teprve ráno se ukázalo, že Tobiáš Komárek nemůže nastoupit a náhradnice již tou dobou nebyla k mání. Ve čtyřech si zbývající chlapci poradili se Sokolem Kyjov, Tadeáš Hladký porazil Robina Vaňka, Pavel Vojtek Martina Šlahůnka, Jakub Sepši Tomáše Chrbolku a Mikuláš Hladký Slavomíra Ševčíka.

Proti Kuřimi se od nás odvrátil i ten zbytek štěstí, který jsme snad ještě měli. Jako první podlehl Tadeáš nekompromisnímu útoku Václava Šetiny, který ve Vyškově ukázal svou extratřídu, takže záhy se před hochy tyčilo dvoubodové manko. Zatímco Mikuláš spolehlivě stupňoval tlak na Emu Kubátovou a dokázal připsat jediné vítězství, na dalších šachovnicích se odehrávalo drama. Pavel v časové tísni naháněl soupeřova krále věžemi a střelci, ale matovou smyčku nedokázal utáhnout a odevzdal bod Andreji Součkovi. Na druhé porážce v soutěži tak nic nemohla změnit ani utrápená Kubova remíza s Bětou Kubátovou.

Bez jediné minutky oddechu museli naši dva posledně jmenovaní nastoupit do posledního kola proti Lokomotivě C a zejména na Pavlovi byl stín předchozí partie znát – remizoval se Šimonem Mikuláškem. Ostatní ovšem v utkání, které již nic neřešilo, své partie vyhráli. Tadeáš se rychle vypořádal s Václavem Sedlákem, Mikuláš porazil Artura Křenu a Kuba Stěpana Ščerbakova.

Vítězství v posledním kole nemohlo rozptýlit smutek z neúspěchu. Skončili jsme sice třetí, ale ani na třetí pokus se nepodařilo vybojovat 1. ligu, přestože letos byla šance reálná. V situaci, kdy áčko odehrálo pro nemoci celkem šest kol v neúplné sestavě, z toho tři dokonce jen ve třech hráčích (celkově jsme tedy bez boje odevzdali 9 ze 45 partií, tj. celou pětinu!), vlastně nebyl vůbec žádný prostor pro jakékoliv zaváhání a toho jsme se nedokázali vyvarovat. Úspěšnějším soupeřům a kamarádům z Vyškova a Kuřimi je proto třeba pogratulovat ke kvalitním výkonům a k tomu, jak se vypořádali se všemi záludnostmi vyrovnané soutěže!

Ani béčko se nesešlo kompletní, ve čtyřech (Daniel Švagr, Prokop Mojžíš, Kryštof Velehradský a Jakub Kala) uhrálo remízy s podobně oslabenými Lokomotivou B a Vyškovem B, což nestačilo na lepší než desáté místo. Snad naši nejmladší nabrali zkušenosti, aby v příštím ročníku doplnili A tým.

IMG_20220219_112641IMG_20220219_093644

Připravil: Petr Vojtek

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>