Hříbata zahájila KP družstev


Po delší odmlce postavili Jezdci Jundrov mládežnické družstvo, které v sobotu 10. 11. 2018 vyrazilo do Vyškova k úvodním třem kolům krajského přeboru (hráno na 2 x 60 minut se zápisem). V hotelu Dukla se při neúčasti jedničky Tadeáše Hladkého, který v těchto dnech bojuje na Mistrovství světa kadetů ve Španělsku, představili od první šachovnice Pavel Vojtek (celkově 1 bod), Vladimír Kalovský (0 b.), Marek Mojžíš (2 b.), Leontýna Hladká (1 b.) a Mikuláš Hladký (3 b.).

2018-11-10-68982018-11-10-6900

Úvod byl poněkud rozpačitý, proti družstvu Durasu uhrál jediný bod nejstabilnější dodavatel Mikuláš, který matoval soupeře už už se těšícího na zisk zdánlivě uvězněné dámy.

 

Marek s Vláďou nabrali hned zpočátku materiální ztrátu a již se nedokázali prosadit, byť Marek se o to vší silou pokoušel ještě notnou dobu. Leontýnku i Pavla soupeři prostě přetlačili, takže z toho byla výsledkově jednoznačná prohra 1 : 4.

 

Hříbata si spravila chuť proti KVASACO Vacenovice, a to přesně opačným výsledkem 4:1. Všichni sehráli dobré partie a Pavel, Marek, Leontýnka i Mikuláš si proti nebezpečnému soupeři připsali i cenné individuální úspěchy.

 

Ve třetím kole proti domácímu Vyškovu se již po chvíli objevilo hrozivé skóre 0 : 2. Na Mikuláše byl ale opět spoleh a Marek se blýskl obětí jezdce, aby druhým nasadil soupeři obávanou vidlici na krále a dámu.

 

 

 

O osudu utkání se tak rozhodovalo na první šachovnici, kde Pavel notnou dobu tahal za delší konec. Po šikovném manévru soupeřovy věže však chybil, přišel o věž a pěšcová převaha mu už nestačila ani na remízu. Dětem tak dosti smolně unikl úspěch po prohře 2 : 3.

Bylo příjemné vidět zase Hříbata v soutěži družstev (Prokop Mojžíš si navíc zahrál doprovodný turnaj), malí šachisté si navzájem fandili, podali bojovné i soustředěné výkony a trenér Michal Šípek zvládl okamžité rozbory většiny partií. Budeme se těšit, jak se s Tadeášem v čele dokáží naši mladí prezentovat v následujících kolech.

 

spolecna

 

Připravil: Petr Vojtek

 

 

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>