Hříbata na MMaS v Koutech


Opět v Koutech nad Desnou v rozlehlém komplexu hotelu Dlouhé Stráně se ve dnech 27. 10. – 1. 11 2018 konalo Mistrovství Moravy a Slezska 2018, a to v turnaji na 9 kol (90 minut na partii + 30 sekund na tah se zápisem). Kromě kategorie H+D 16 měli Jezdci zastoupení ve všech kategoriích.

 

Zatímco úderná ekipa sourozenců Hladkých byla doprovázena trpělivou maminkou a vystačila si vlastně sama, Pavel Vojtek byl rád, že opět nalezl útočiště ve spojené skupině mladých šachistů z Lokomotivy Brno a ŠK TJ Dolní Benešov. Tentokrát jich bylo dokonce šestnáct, takže je třeba smeknout před organizačním a šachově-výchovným působením manželů Vavřínkových, jimž v prvních dnech s rozbory partií pomohla nejstarší dcera Eliška. Pavlovi se dostalo analytické péče i od kuřimského Davida Němce a dolnobenešovského trenéra Pavla Rakúse.

 

Nejstarší z Hříbat (H+D 14) Pavel Vojtek měl i letos výborný start do turnaje, po čtyřech kolech disponoval již třemi body a potěšil zejména cennou remízou s Filipem Nezvalem (ŠK Duras BVK, Rtg 1705), kterou bylo možno sledovat na on-line přenosu pořádajícího klubu. V závěru už tolik nezářil, přesto dosáhl na pěkných 4,5 bodu, které ho s výborným pomocným hodnocením zařadily na 38. místo.

 

Stejného počtu bodů dosáhla i Leontýnka Hladká v kategorii H+D 12, která zahrála nad své papírové předpoklady, nezalekla se ani silnějších soupeřů (viz hlavně výhra nad Michalem Karolem Londinem, KVASACO Vacenovice, Rtg 1150) a jako šedesátá nasazená se probojovala na 42. příčku.

 

Nejmladší Mikuláš Hladký (H+D 10) byl bodově nejpilnější (5,5 bodu) a umístil se z Hříbat nejvýše, na krásném 18. místě, to vše při nelítostném losu, který mu postavil do cesty vítězku Amálii Zádrapovou (Zbrojovka Vsetín, Rtg. 1207) a stříbrného Dalgerdalai Bayarjavkhlana (ŠK Staré Město, Rtg. 1000).

 

V kategorii Open se pak představil Tadeáš Hladký, a měl tak možnost utkat se s kvalitními zkušenějšími soupeři, dokonce se čtyřmi šachisty a šachistkami z Polska. Opravdovým prubířským kamenem byly duely se silnými CM Markem Mičou (Beskydská šachová škola, z. s., Rtg. 2135, druhý v celkovém pořadí) a Tomaszem Galuszkou (UKS Pionier Jastrzebie Zdroj, Rtg. 2064).

 

morava

morava2

 

Připravil: Petr Vojtek

 

 

 

 

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>