Družstvo Jezdců s přebornickým titulem z Boskovic


V neděli 29. dubna 2018 se v boskovické Sokolovně konal zajímavý a silně obsazený turnaj družstev v rapid šachu (2 x 15 minut), již 20. ročník Černohorský soudek. Jundrovští vyslali tým ve složení Petr Pisk, Michal Šípek, Zdeněk Tioka a Pavel Vojtek. Šestý nasazený celek v devíti kolech jedinkrát prohrál se suverénem soutěže Orlem Ořechov, dvakrát remizoval (Pivovar Dalešice a Slavia Boskovice A) a obsadil pěknou třetí příčku. Velmi příjemným bonusem je pak pro Jundrov titul přeborníka JMŠS, neboť ořechovský přemožitel nesplnil kvalifikační kritérium a stříbrné Dalešice patří do kraje Vysočina!

Důležitého výsledku naši chlapci dosáhli hned v prvním kole výhrou 2,5 : 1,5 nad zdatným týmem mladíků ŠK Duras, kteří hráli ve výtečné formě a obsadili nakonec nepopulární bramborové místo. TJ Žďár nad Sázavou dokázal Jezdce připravit jen o půl bodu, stejným výsledkem, bohužel v opačném gardu, vyzněl následný souboj s ořechovskými Orly. Ti ostatně soutěži dominovali a vyhráli všech devět utkání. Po dvou výhrách 2,5 : 1,5 nad TJ Znojmo a Sokolem Rudice přišla remíza s Pivovarem Dalešice, a to již bylo zřejmé, že Jezdci mohou v Boskovicích doskočit vysoko. Obzvláště když Naplechteam moc nevzdoroval (3,5 : 1,5) a když se podařilo porazit 2,5 : 1,5 i nebezpečnou ŠK Kuřim. Před posledním kolem tak stačila k bronzu remíza s domácím áčkem. K ní nakonec opravdu došlo, nicméně protože pronásledovatelé zaváhali, uhájili Jezdci třetí místo s pohodlným náskokem 4 bodů.

Naši šachisté podali týmový zodpovědný výkon a dospěláci připravili krásný zážitek benjamínkovi výpravy. Petr svými nezaměnitelnými břitkými glosami udržoval všechny spoluhráče v provozní bojové teplotě, ale dokázal ocenit dobrou hru, byť třeba nevedla ke kýženému výsledku. Potvrdil pozici jedničky příspěvkem sedmi bodů (bez jediné prohry) do klubové pokladnice. Bodově zdatně sekundoval Michal (6 bodů), který tým koučoval po taktické i organizační stránce a stihl zejména radit malému spolubojovníkovi. K dobré atmosféře v týmu přispěl svým pohodovým přístupem Zdeněk stejně jako nezanedbatelnou dodávkou šesti a půl bodu. Všichni pak povzbuzovali Pavla v nelehkém boji s těžšími soupeři, z nějž vyšel se ziskem dvou výher. Letní neděle strávená v Sokolovně tak přinesla krásný výsledek i řadu zajímavých momentů a zkušeností, a stihl-li Michal přes poněkud prolongovaný program dojet včas i do divadla, nelze tomuto výjezdu snad nic vytknout!

 

http://chess-results.com/tnr345547.aspx?lan=5

 bosko2bosko1

Připravil: Petr Vojtek

 

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>