Čtyři Jezdci v Rajhradě


Rajhradského Memoriálu Jana Krejčího, započítávaného do Jihomoravského krajského přeboru mládeže v rapid šachu, se v poslední době účastní poněkud větší počet jundrovských šachistů. Letos se v sobotu 7. dubna do sedmikolového turnaje zapojila čtveřice Jezdců. V turnaji A pro dospělé to byl vedoucí týmu Michal Šípek a premiérově Jonáš Továrek, do turnaje B pro starší žáky (ročníky 2004 až 2007) zasáhli Pavel Vojtek a Marek Mojžíš.

Michal sice neobhájil loňskou druhou příčku, ale zisk pěti bodů s odstupem pouhého půl bodu za vítěznou trojicí je pěkným výsledkem, zejména když v partii s pozdějším vítězem Vítem Valentou (Agentura 64 Grygov) sahal po vítězství. Přes následnou další smolnou prohru s Petrem Glozarem (ŠK Duras BVK) dokázal Michal zafinišovat a obsadil kvalitní páté místo. Jonáš si vyzkoušel hru proti povětšinou starším a zkušenějším soupeřům a tento křest ohněm ozdobil jednou výhrou nad Jiřím Štoudkem. Odnášel si dobrý pocit, že ani proti dalším šachistům nebyl bez šance.

Pavel získal stejný počet bodů jako Michal, což stačilo až na dvanáctou příčku, ale v rámci kategorie H12 to bylo výborné třetí místo. Nejlepším počinem byla výhra nad silným Lukášem Vojtěchem Londinem z KVASACO Vacenovice, kuriozitou pak vítězný souboj s Martinem Lúčem (ŠK Duras BVK), který se zapomněl na školním hřišti a k šachovnici se přiřítil v okamžiku, kdy mu už na hodinách zbývalo jen něco málo přes tři minuty… Ondřej Hronek z Kuřimi byl ovšem jako vždy nepřekonatelný. Marek Mojžíš podal vyrovnaný výkon vedoucí k vyrovnanému výsledku 3,5 bodů s umístěním na 40. příčce. Snad jen patu v posledním kole je škoda, čtyři body by Markovi rozhodně slušely lépe!

 

http://chess-results.com/tnr345012.aspx?lan=5&art=4

http://chess-results.com/tnr345013.aspx?lan=5&art=4

Rajhrad

Připravil: Petr Vojtek

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>