Čtyři Hříbata na MČR v rapidu


V přívětivém areálu Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích se ve dnech 5. – 6. září 2020 odehrál finálový turnaj Mistrovství ČR mládeže v rapid šachu. Stav seriálu krajských turnajů k okamžiku jarního ukončení soutěží poslal do prestižního zakončení soutěže čtveřici mladých Jezdců z Jundrova. I když se museli vypořádat s nošením roušek v uzavřených prostorách (při partiích je směli mít sundané), užili si vrcholný podnik a sehráli řadu zajímavých partií s těžkými soupeři.

Nejlepšího výsledku dosáhli Tadeáš Hladký a Tobiáš Komárek, oba se umístili na 21. místě. U Tadeáše je obdivuhodné, že to se ziskem 4,5 b. dokázal v H14, ač věkem ještě patřil do kategorie mladší. Tobiáš v H10 vybojoval 5 b. a jistě bude dlouho vzpomínat na úvodní bitvu, v níž dlouho trápil nám dobře známého Džauchu, který obsadil bronzovou příčku. Mezi nejmladšími se představil též Mikuláš Hladký a při těžkém losu získal výborných 4,5 b., což jej vyneslo na 25. místo. Pavel Vojtek se s kategorií H14 rozloučil 38. místem za 2,5 b.

 

Připravil: Petr Vojtek

 

 

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>